04 Kurumsal Sosyal Sorumluluk

KSS şirket yönetimimizin
özünü oluşturuyor

Daha İyi Bir Yarın İçin Pusulamız

Mitsubishi Electric Grup'un kurumsal sosyal sorumluluğa bağlılığı Mitsubishi Electric'in 1921'deki kuruluşuna kadar uzanmaktadır. O zamanlar, kurucularımız büyük kurumsal amacımızı; toplumun refahına katkı sağlamak, ürün kalitesi ve müşteri memnuniyeti olacak şekilde "Yönetimin Anahtarları" (Japoncası Keiei no Yotei) başlığında ortaya koymuşlardır. Bu listenin ruhu bugün bizim güncel KSS ilkelerimizin çerçevesini de belirleyen Grup'un Kurumsal Misyonu ve Yedi Ana Prensip başlıkları altında yaşamaya devam ediyor. Kurumsal ahlak ve uyum kurallarımızı dikkatlice uygularken, eğitim programları geliştirmek ve dahili kontrol sistemimizi güçlendirmek için sürekli çalışıyor, kalite yönetimi, doğal çevrenin tüm dünyada korunması, hayırseverlik ve tüm hissedarlarımızla gelişmiş iletişim konuları ile bağlantılı girişimleri takip ediyoruz.

Gülümseyen Bir Toplum İçin: Dünya Genelinde
Yardımsever Etkinliklerden Önemli Anlar

Mitsubishi Electric Grup, Japonya'da ve dünya genelinde geniş yelpazede yardımsever ve gönüllü etkinlikler aracılığıyla toplumun zenginleşmesine katkı sağlıyor. Amerika, Avrupa ve Asya genelinde çeşitli gönüllü etkinlikler ve destek programları aracılığıyla, yerel toplulukların kendilerine özgü ihtiyaçlarıyla temasta bulunuyor ve fark yaratmaya yardımcı olmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.

A.B.D.'de, Mitsubishi Electric Amerika Vakfı 1991'den beri engelli gençlere toplumdaki potansiyellerini ve katılımlarını en üst seviyeye çıkarmaları için yardım ediyor. Vakıf, Mitsubishi Electric A.B.D. şirketlerinin gönüllü personelleriyle birlikte çalışıyor ve şirket personelleri düzenli olarak yaşadıkları ve çalıştıkları topluluklara zamanlarını ayırıyor, yeteneklerini kullanıyor ve paralarını yatırıyorlar. A.B.D.'deki her ana bölge, kendi topluluğunda kar amacı gütmeyen şirketlerle ortaklık kuran ve gönüllü personellerden oluşan bir hayırsever komitesi oluşturuyor. Mesela, gönüllü personeller A.B.D.'deki engelli gençlere mesleki eğitim imkanları sağlamak için destek oluyorlar. Bu gönüllü çaba, engelli gençlerin üretken hayatlar sürebilmelerini sağlamak, onları desteklemek ve güçlendirmek için Mitsubishi Electric Amerika Vakfı'nın vizyonunun bir parçasıdır.

Solda: Birleşik Devletler'deki engelli gençler için mesleki eğitim fırsatları

Mitsubishi Electric'in Almanya ve İtalya şubeleri, 'Engelli Olimpiyatları"nın bir parçası olan yerel müsabakaları desteklediler. Engelli Olimpiyatları zihinsel engelli çocuk ve yetişkinler için dünyanın en büyük spor organizasyonudur. Kurumsal sponsorluk ve kurumsal gönüllülerin desteğiyle, Mitsubishi Electric bu müsabakaları çok daha eğlenceli hale getiriyor ve katılan atletlere güç veriyor. Engelli Olimpiyatları'ndaki müsabakalar ve etkinlikler daha geniş fikirli ve hoşgörülü bir toplumu teşvik etme amacıyla düzenleniyor - Mitsubishi Electric'in kurumsal felsefesi olan "Daha İyisi İçin Değişim"le uyum içinde bir hedef. Dünya genelinde Engelli Olimpiyatları'yla ilgili daha fazla bilgi için www.specialolympics.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sağda: Lodi-İtalya Engelli Olimpiyatları Ulusal Yaz Oyunları'nda Mitsubishi Electric kurumsal gönüllüleri.

Dahası, Asya bölgesindeki Mitsubishi Electric şirketlerinde çalışan pek çok personel, her topluluktan yerel halkla ağaç dikme etkinliklerinin keyfini çıkarmaktadır. Mitsubishi Electric günlük işlerimizi yürütürken, yalnızca müşterilerimizin mutluluğundan değil, çevre ve toplumdan bir bütün olarak sorumlu olduğumuza inanır. Doğaya özen gösterme fırsatına sahip olduğumuz için minnettarız ve daha yeşil bir gelecek için ağaçların büyümesini dört gözle bekliyoruz.

Solda: Asya'daki yerel gönüllülerle ağaç dikme etkinliği

Sayfa Başı