05 Araştırma ve Geliştirme

Teknoloji
aracılığıyla
dünyayı
değiştirmek

Araştırma ve Geliştirme

Güç kaynağı kontrol sistemlerine öncülük eden başarılar, enerji tasarruflu ev aletlerinde yenilikler, yarının akıllı şebekelerini oluşturacak gelişmeler — buluşlarımızın tümü müşterilerimizin gelişen ihtiyaçlarını önceden görüp, bu ihtiyaçları çevre ve toplum bağlamında incelemeyle başlar. Sonuca götürecek gelecek-nesil teknoloji arayışımızda, Japonya, Kuzay Amerika ve Avrupa'daki Ar-Ge merkezlerimizin global ağının hem içinde hem de dışında kaynakları yükseltiriz ve müşterilerle yakın ve yaratıcı işbirliği içinde çalışırız. Ayrıca sanayi-akademi işbirliğiyle hazırlanan projelere de aktif olarak katılırız. Ar-Ge faaliyetlerimiz de daha iyisi için değişim yaratmaya yardımcı olurlar.

Anahtar Teknolojiler

Geleceği tanımlayacak ve hayatınızı güzelleştirip iyileştirecek buluşlar bir dizi anahtar teknolojinin aralıksız araştırma ve geliştirmesiyle hayat bulacaktır:

Güç Sistemleri

Mitsubishi Electric, BİT (bilgi iletişim teknolojisi) kullanan "akıllı şebekeler"in geliştirilmesiyle istikrarlı bir elektrik güç sağlayıcı temin ederken, düşük karbonlu bir toplum inşa etmeyi amaçlıyor. "Akıllı şebekeler" yıllar içinde kuvvetlendirdiğimiz güç iletimi ve dağıtımı sistemleri için arz-talep kontrolü ve sistem kontrolü gibi teknolojilerde bolca ekonomik performanstan yararlanıyor.

Endüstriyel Mekatronik

Yüksek hızlı lazer matkap makinalarının gelişimindeki ilerlemelerimiz, her geçen gün daha karmaşık fonksiyonlar gerektiren cep telefonu ve dijital ev aletlerinde kullanılan devre kartlarının üretimindeki artan verimliliğe katkı sağlıyor.

Bilgi ve Komünikasyon Sistemleri

Açık anahtar altyapı (PKI) sistemi teknolojisini, bütünleşik cihazlar için güvenlik teknolojisini ve donanım birleştirme teknolojisini de içine dahil eden dünyanın en yüksek seviyeli kriptografik teknolojisini temel aldığımız bilgi güvenlik teknolojilerinin araştırma ve geliştirmesini üstleniyoruz.

Elektronik Aletler

SiC-MOSFET ve Schottky diyotlarımızın gelişimi ve uygulamarı sayesinde, enversörlerimiz daha düşük güç kaybı ve daha yüksek güç yoğunluğu sağlıyorlar (böylece ebatları da küçülüyor).

Ev Aletleri

Mitsubishi Electric, sadece zeminin ısısını ve odada bulunanların pozisyonlarını değil aynı zamanda oda sakinlerinin aktivite seviyelerini, zamanlarını daha çok hangi alanlarda geçirdiklerini ve pencerelerin açık olup olmadıklarını saptayarak ısıyı, hava akış yönünü ve hava hacmini kontrol eden kızıl ötesi "i-see sensor"ü geliştirdi. "i-see sensor" şu an Mitsubishi Electric'teki ofislerimizde kullanılan klima sistemlerinde mevcut.

Tasarım

Ürün geliştirmede Evrensel Tasarım prensiplerini benimseyerek, fiziksel durumları fark etmeksizin herkes için kullanım kolaylığı ve konfor sağlayan tasarımların peşinden gidiyoruz.

Yeni cam yüzey işleme teknolojimiz 25 mikron kadar küçük çapta delikler açmak için darbeli CO2 lazeri kullanıyor — dünyanın en küçüğü.
Isıtma, havalandırma ve iklimlendirme (HVAC) sistemlerini test etmek için İngiltere, İskoçya'da ev tipi HVAC değerlendirme tesisleri kurduk.
Hacim kübü 14.1 litreye düşürülmüş, 60kw elektrikli taşıt (ET) tahrik motor sistemi prototipimiz kendi kategorisinin en küçük ET tahrik motoru.
Sayfa Başı